Info-Vizart
Analiza      Kredyt
Wydrukuj tę stronęDodaj do ulubionych

KREDYT DLA FIRMY

Lising, Faktor , kredyt ? Szukasz najlepszej oferty ? Potrzebujesz wypełnic wniosek do banku ? napisz do nas

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców  zainteresowanych pozyskaniem kredytu na działalność gospodarczą.

 
Profesjonalnie doradzimy, przygotujemy wniosek dla banku,  poprowadzimy negocjacje :
 
 • leasing
 • faktoring
 • kredyty obrotowy
 • kredyt inwestycyjny

Dlaczego kredyt ?

 "..dźwignia finansowa jest wykorzystywana w celu zwiększenia rentowności kapitału własnego (czyli dochodów uzyskiwanych przez właścicieli), jeżeli dzięki pożyczeniu kapitału firma zarobi więcej niż wynosi wartość płaconych od niego odsetek, to zysk z kapitału należącego do właścicieli jest powiększany, czyli "lewarowany" ......".

 

 

 

 

 

Więcej o naszej ofercie :

Potrzebny bizes plan ? dla inwestora, dla banku, za szefa ? Kliknij ..

Biznes plan

Jeżeli planujesz rozpocząć działalność gospodarczą lub pozyskać środki na inwestycje potrzebujesz bisnes plan
Chcez nawiązać współpracę w obszarze kontrolingu i zarządzania informacją ? Zobacz więcej o kontrolingu

Kontroling

Zapraszamy do współpracy firmy, które w swojej strukturze potrzebują analityka finansowego, jednak zakres .
Firma się doskonale rozwija ? gdybym miał jeszcze lepszą informacje finansową to dopiero ...

Analiza

To niezbędny element  zarządzania każdym przedsiębiorstwem...

LEASING czy KREDYT?

Prowadzenie firmy zawszy wymaga inwestycji i środków obrotowych.
W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw najpopularniejszymi źródłami finansowania działalności gospodarczej są wkłady właścicieli oraz osiągane zyski.

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo generuje zyski jedną z metod ich szybkiego zwiększenia jest skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania. Najpopularniejsze ( i najłatwiej dostępne ) to kredyt bądź leasing.

W tym momencie rodzi się pytanie co wybrać i kredyt czy leasing ijaka jest tak naprawdę między nimi różnica czyli co się bardziej opłaca kredyt czy leasing. Podstawowe różnice można określić następująco: w przypadku kredytu otrzymujemy gotówkę ( zazwyczaj pod zastaw jakiegoś majątku bądź innego zabezpieczenia, którego jesteśmy właścicielem ) , którą zobowiązujemy się wydać na określony cel. Natomiast w przypadku leasingu dostajemy w użytkowanie określony przedmiot , za którego to użytkowanie zobowiązujemy się płacić określone raty. Należy pamiętąć, że kredyt zazwyczaj otrzymujemy z banku ( który środki dla nas najczęściej pozyskał bezpośrednio z rynku ) natomiast firmy oferujące leasing nie  przyjmują depozytów a więc musiały pieniądze - na zakup środka trwałego - pożyczyć od jakiegoś banku, płacąc za to stosowną marżę. Wniosek taki, że biorąc tylko pod uwagę wartość przedmiotu leasingu ( w porównaniu do kredytu ) zapłacimy zazwyczaj  więcej. Dlatego odpowiedź na pytanie leasing czy kredyt jest trudna i zależy głównie od celu jaki chcemy osiągnąć:

Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią wybór :

 1. Leasing z pewnością łatwiej uzyskać niż kredyt w banku. Firmy leasingowe znając rynek środków trwałych w którym się specjalizują ( np. maszyny budowlane ) , odważniej podchodzą do nowych projektów i mogę nie wymagajac dodatkowych zabezpieczeń.

 2. Leasing w przeciwieństwie do kredytu nie obniża zdolności kredytowej firmy. Czyli bardzo często możemy mieć do czynienie z sytuacją, że z powodu niskiej zdolności kredytowej bank nie będzie skłonny udzielić kolejnego kredytu a firma leasingowa i owszem.

 3. Bardzo ważną cechą leasingu jest zdolność do przesunięcia w czasie momentu zaliczenia wydatków w koszty , co może skutkować realnie mniejszą wartością zapłaconego podatku ( wartość pieniądza w czasie ) . Jednak aby mieć pewność, że leasing będzie faktycznie bardziej opłacalny należy przeprowadzić szczegółowaanalizę porównawczą leasingu i ewentualnego kredytu.

 4. Analizując opłacalność kredytu i leasingu należy również brać pod uwagędodatkowe wydatki, jak np. wysokość podatku od środków transportu, składek ubezpieczeniowych. Firmy leasingowe jako właściciele środka trwałego z zasady ubezpieczają przedmioty leasingu zazwyczaj też, jako duży klient maja dostęp preferencyjnych stawek

 5. Omawiając różnice między kredytem a leasingiem warto też wspomnieć o innym aspekcie elastyczności firm leasingowych. Zwykle nie reagują one tak nerwowo jak banki na krótkie opóźnienia w spłacie rat a w razie wystąpienia problemów finansowych u korzystającego możliwe jest przeniesienie praw i obowiązków z umowy na osobę trzecią, zaakceptowaną przez firmę leasingową.

źródło: www.kompasfinansowy.pl

Podsumowując większość różnic pomiędzy kredytem a leasingiem ma wymiar finansowy – jednak biorąc pod uwagę liczbę czynników, które należy poddać analizie finansowej porównanie obu form finansowania może wymagać szczegółowej wiedzy z zakresu analizy finansowej przedsięwzięć.
 
 

Jesteśmy do Państwa usług:

 

Kontakt do nas tu lub telefonicznie 505-763-055

 
miejsce na reklamy google
powered by prot Hosting - Serwery